Keti Koti / Kadena Kibra Festival
zondag 29 juni 2025 14:00
NIJMEGEN – Met Keti Koti / Kadena Kibra wordt de afschaffing van de slavernij gevierd. Ook in Nijmegen barst dit feest op zondag 29 juni los met een festival op het NYMA terrein. Vanaf 14.00 uur barst het feest los. Het festival is gratis toegankelijk. Iedereen is welkom.
Muziek, kunst, theater, dans, een markt, panels, workshops en veel eten en drinken zorgen ervoor dat iedereen met een vol hart en een volle maag naar huis gaat.
De viering van de afschaffing van de slavernij is in Nijmegen niet nieuw maar wat er wél nieuw is, is de schaal! Het Keti Koti / Kadena Kibra Festival is een bijzondere en grootse samenwerking tussen Hiphopplatform The Mansion, Lindenberg Cultuurhuis, Stadsschouwburg Nijmegen en Concertgebouw De Vereeniging en De Achtertuin. Samen met Open Source Radio, Amalgamation, Stemmen uit Nijmegen, het Valkhof Museum en Wereldlab is er een veelzijdig en spetterend programma samengesteld met voor ieder wat wils. Op zondag 29 juni wordt De Achtertuin op het NYMA terrein omgebouwd tot een heus festivalterrein met twee podia, kunst, dans, een markt en foodtrucks.
Bezoekers mogen zich alvast gaan verheugen op, onder andere, een culinair vertelprogramma door Howard Komproe en Noni Kooiman, optredens door Avion Boyz, Venti en Udi Mars, spoken word door Geoffrey Haynes, Marly Philips en Ishfarah Esseboom, rollerskating en graffiti door Waalhalla, workshops en verdiepende paneltalks en interviews.
Op de markt zijn er boeken, hapjes en kleding te koop, er is kunst te bewonderen en kinderen kunnen al knutselend luisteren naar de mythische verhalen over Anansi de spin. Het festival brengt op deze feestelijke zondag een breed scala aan stemmen, perspectieven, leeftijden en verhalen samen.
Het Keti Koti / Kadena Kibra Festival richt zich volledig op de viering van de afschaffing van de slavernij. De herdenking, georganiseerd door Stemmen uit Nijmegen, vindt op maandag 30 juni om 19.00 uur plaats in de Raadszaal van het gemeentehuis.
