A.C. Porter signeert zijn thriller ‘De diplomaat’
zondag 1 november 2026 12:15 tot 14:00
NIJMEGEN - ‘De diplomaat’ is een nieuwe thriller tegen de achtergrond van de dictaturen in Chili en Argentinië, over politieke terreur, geheime diensten en verborgen familiegeschiedenissen. Het is deel één van Operatie Condor, een gloednieuw tweeluik van A.C. Porter, wiens boek ‘De erfgenamen’ eerder de Hebban Thrillerprijs 2025 won.
A.C. Porter is zondagmiddag 1 november tussen 12.15 en 14.00 uur bij Dekker v.d. Vegt aan de Marikenstraat 29 in Nijmegen om zijn boeken te signeren. Aanmelden is niet nodig.
De nieuwe thriller van A.C. Porter, ‘De diplomaat’, speelt zich af in 1973, Chili. Generaal Augusto Pinochet bombardeert het presidentiële paleis, en neemt de macht over van president Allende, die zelfmoord pleegt. Zesentwintig jaar later krijgt een in Chili geboren Nederlandse diplomaat een nieuwe post op de ambassade in Santiago. Als hij probeert te achterhalen wie er achter de dood van zijn vader zat, en wat er met zijn verdwenen moeder en broer is gebeurd, ontdekt hij zaken die voor altijd verborgen hadden moeten blijven.
Bestsellerauteur A.C. Porter (pseudoniem van Arjan Alberts, 1979) is internationaal strafrechtjurist en werkte onder meer voor de VN en de Europese Commissie. Hij heeft in verschillende landen gewoond, maar is uiteindelijk in Nederland neergestreken. Porter laat zich inspireren door de verhalen van gewone mensen die betrokken raken bij memorabele momenten uit de wereldgeschiedenis.
Voor zijn politieke thriller ‘De erfgenamen’, die in nazi-Duitsland en begin jaren zestig in de VS speelt, ontving hij de Thrillzone Award 2024 en de Hebban Thrillerprijs 2025. Van dit boek zijn de vertaalrechten inmiddels naar het buitenland verkocht.
