Afbeelding
Foto: Jaap Berends / Kunst met de Paplepel

Kunst met de Paplepel

dinsdag 3 november 2026 13:15 tot 14:30

Samen muziek maken, dansen en tekenen!

Kunst met de Paplepel brengt kunst voor jonge kinderen naar Dukenburg

Graag brengen we jullie op de hoogte van een nieuwe activiteit in de wijk Dukenburg in Nijmegen. 

Kunst met de Paplepel organiseert in november een kleine serie kunstontmoetingen voor jonge kinderen en hun ouders bij de Lindenberg Aldenhof.

Kunst met de Paplepel is een Nijmeegse stichting die professionele kunstenaars en jonge kinderen van 0 tot 6 jaar bij elkaar brengt. “We geloven dat jonge kinderen al op heel jonge leeftijd kunnen genieten van kunst en dat kunst een bijzondere manier biedt om samen te ontdekken, te spelen en de wereld te ervaren. Onze kunstenaars werken vanuit hun eigen discipline – bijvoorbeeld muziek, dans, theater of beeldende kunst – en sluiten tijdens de activiteiten aan bij de nieuwsgierigheid en reacties van de kinderen.”

Elke dinsdag een nieuwe kunstenaar

“In november organiseren we bij de Lindenberg Aldenhof een serie van vier dinsdagmiddagen met kunstontmoetingen voor peuters, kleuters en hun (groot)ouders. Elke week staat een andere kunstenaar centraal en maken kinderen op een speelse en zintuiglijke manier kennis met een andere vorm van kunst.”

De serie vindt plaats op 3, 10, 17 en 24 november, telkens om 13.15 en 14.30 uur. Deelname kost €5 per persoon voor de hele serie.

3 november: Joep Everts neemt de kinderen mee in de wereld van de percussie.

10 november: Judith Naber laat kinderen kennismaken met dans en beweging.

17 november: beeldend kunstenaar Marjolein Selen nodigt kinderen uit om met materialen uit de natuur te spelen en te ontdekken.

24 november: violist en artistiek adviseur Tessa Zoutendijk sluit de serie af met een muzikale ontmoeting.

De activiteiten zijn bewust kleinschalig. Het gaat om een ontmoeting waarin kinderen samen met de kunstenaar kunnen luisteren, bewegen, ontdekken, spelen en reageren. Ouders, grootouders en begeleiders zijn van harte welkom om mee te doen en samen met hun kind de ervaring te beleven.

Ouders en begeleiders die zelf muziek maken, zijn bovendien van harte uitgenodigd om hun instrument mee te nemen en mee te spelen tijdens een van de sessies.

“Met deze serie willen we kunst letterlijk dichter bij gezinnen in Dukenburg brengen en tegelijkertijd onderzoeken hoe we onze activiteiten de komende jaren verder in de wijk kunnen ontwikkelen.”

Info en tickets: https://www.delindenberg.com/agenda/kunstprikkels

Locatie