Natuurgebied De Gebrande Kamp
Natuurgebied De Gebrande Kamp Foto: Theo van Brunschot

‘Wandelen met Verhalen’

zondag 26 juli 2026 11:00

PLASMOLEN - Er is zondag 26 juli weer een ‘Wandelen met Verhalen’ in de omgeving van Plasmolen en Middelaar.

“We gaan door de directe omgeving van Middelaar en het natuurgebied De Gebrande Kamp. Deze keer wordt het een historiewandeling, op zoek naar de reden waarom ooit, lang geleden, de eerste bewoners zich hier vestigden. Waar leefden onze voorouders van? Waar verdienden vroegere generaties in dit gebied hun brood mee? En wat is daarvan nu nog terug te vinden in het landschap?”, aldus de organisatie.

“Ook zien we waar de inwoners van dit gebied tegenwoordig hun inkomen uit halen en hoe dat in de loop van decennia veranderd is. Zo ontdekken we een beetje meer wat zich in de afgelopen eeuwen allemaal heeft afgespeeld in en rond onze dorpen. Een mooie maar ook leerzame wandeling met allerlei verhalen over de veelzijdige cultuurhistorie van onze directe omgeving.
Wil je meer weten over de boeiende geschiedenis van deze streek en tegelijkertijd genieten van fantastische vergezichten, wandel dan mee.”

De wandeling van ongeveer 7,5 kilometer start om 11.00 uur bij de Witteweg nummer 10 (naast De Pannekoekenbakker) in Plasmolen en deelname kost 4 euro per persoon. Advies: goede schoenen aan!

Aanmelden is wenselijk via Theo van Brunschot, mobiel 06-20177917 of t_vanbrunschot@hotmail.com.