
Senioren en computers
AlgemeenDe computer is niet meer uit onze levens weg te denken. Niet alleen de jongere generatie heeft baat bij een goede basiskennis van de digitale wereld. “Door ouderen te betrekken op het internet, zorg je dat zij mee kunnen doen met een wereld die steeds belangrijker wordt in onze huidige maatschappij.”
Nijmegen - Al bijna acht jaar werken de Openbare Bibliotheek Gelderland Zuid en SeniorWeb samen om de PC dichter bij de oudere generatie te brengen. Op 12 september is er een informatiemarkt in Bibliotheek De Mariënburg over het palet aan computercursussen waar senioren aan deel kunnen nemen. “De afgelopen drie jaar is onze samenwerking met de bibliotheek sterk toegenomen”, vertelt voorzitter van SeniorWeb Nijmegen Gert Jupijn. “Van complete beginner tot de gevorderde computergebruiker, er is voor iedereen wel een cursus te vinden waardoor zij beter én ook veiliger het web op kunnen.”
Het internet is een medium wat steeds vaker gebruikt wordt, ook om officiële zaken te regelen, vertelt programmacoördinator bij Bibliotheek De Mariënburg Marijke Buursen. “In de gratis cursus ‘Digisterker’ leren de cursisten hoe zij een DigiD kunnen aanvragen. Daarmee gaat er een hele wereld open, waarin zij zelf hun burgerzaken regelen bij de gemeente of hun belastinggegevens inzien en doorvoeren. Tijdens de cursus over veiligheid laten wij zien hoe je bedacht kunt zijn op virussen en hackers. Daardoor voelen de cursisten zich vertrouwder in het winkelen op het internet.”
De digitale wereld zorgt ook voor meer verbinding, legt Gert uit: “SeniorWeb biedt ook de mogelijkheid tot thuishulp. Zo hielpen wij een 91-jarige mevrouw met het kiezen van een nieuwe laptop. Nadat zij vertrouwd was geraakt met haar computer introduceerden wij haar de videodienst Skype, zodat zij contact kon houden met haar kleinzoon in Thailand.”
“Het aanleren van digitale vaardigheden leidt naast leren lezen, schrijven en rekenen tot een betere aansluiting op de samenleving. Daarom is onze beginnerscursus ‘Klik & Tik’ dan ook gratis te volgen”, vertelt Marijke. “Wanneer je toegang hebt tot de digitale wereld kun je makkelijk verschillende informatiebronnen raadplegen en daar kun je op je oude dag ook nog veel van profiteren.”
Ook interesse in een geschikte computercursus? De informatiemarkt is op 12 september geopend van 14.00 tot 16.00 uur in Bibliotheek De Mariënburg.
Meer info op www.obgz.nl/digitaalvaardig of bel SeniorWeb op 06-13885597







