Emeritus pastor Frans Bomers.
Emeritus pastor Frans Bomers. Foto:

Priesterjubileum en afscheid van oud-pastoor Frans Bomers

Algemeen

LENT/OOSTERHOUT - Emeritus pastor Frans Bomers heeft besloten per zondag 14 april zijn vaste werkzaamheden in de geloofsgemeenschappen Lent en Oosterhout te beëindigen. Tevens viert hij die dag zijn 60-jarig priesterjubileum. 

Bomers was tot 2008 pastoor en was nog altijd zeer actief en betrokken als pastor in Lent, Oosterhout en wijde omgeving. “Maar op een zekere leeftijd moet je het toch wat rustiger aan gaan doen”, aldus Bomers.

“Het Parochiebestuur van de R.K. Parochie Heilige Maria Magdalena in Elst wil samen met de locatieraden van Lent (Maria Geboortekerk) en Oosterhout (Leonarduskerk) en pastor Bomers in een Eucharistieviering dankzeggen voor vele jaren intensief pastoraat: mee-leven met de mensen in de dorpen. Iedereen die hem als pastor een warm hart toedraagt is van harte uitgenodigd tijdens de misviering en de aansluitende receptie”, aldus het bestuur.

De Eucharistieviering is zondag 14 april vanaf 11.00 uur in de Maria Geboortekerk aan de Pastoor van Laakstraat 42 in Lent. Aansluitend is er een receptie in Zaal Merkus aan Dorpsstraat 12 in Oosterhout van 13.00 tot 15.30 uur.

De collecte tijdens de viering en andere donaties worden, op verzoek van pater Frans Bomers, besteed aan twee projecten binnen Vincentius Vereniging Nijmegen: de ontbijtwinkel waar gezinnen en alleenstaanden uit de doelgroep per keer 15 ontbijtproducten mogen uitzoeken en het jongerenrestaurant. 

Waarom de Vincentius Vereniging? Pater Bomers is Lazarist. Zijn orde is gesticht door Sint Vincent Depaul. Deze had in zijn leven bijzondere aandacht voor de armen, en ook de orde van de Lazaristen wordt daardoor gekenmerkt. Nu de paters in aantal afnemen wordt het werk gedragen door de internationale Vincentius Vereniging. 

In Nijmegen-Dukenburg is een zeer actieve Vincentius-vereniging. Coördinator Linda: “Ieder mens telt en daar zetten ál onze vrijwilligers zich graag voor in! Vincentius beoogt armoede en eenzaamheid te verzachten en houdt zich ook bezig met gezondheid, bewegen en sport. We zetten ons in voor minima en mensen die tussen wal en schip vallen. Het gaat in principe om mensen uit Nijmegen maar ook mensen uit de directe regio weten ons te vinden.”

Doneren

Een donatie geven kan via de collecte, tijdens de receptie of via NL62 RABO 0324503806 t.n.v. Parochie H. Maria Magdalena Elst. 

Voor meer info kijk op de website van www.vincentiusnijmegen.nl of stuur een mailbericht naar info@vincentiusnijmegen.nl.