
NSG Groenewoud opent nieuw schoolplein
AlgemeenNIJMEGEN - Na een periode van voorbereiden, ontwerpen en realiseren opende NSG Groenewoud op vrijdag 12 juni het nieuwe schoolplein, dat uitnodigt tot ontmoeten, bewegen en beleven.
Het zaadje voor het nieuwe plein werd enkele jaren geleden geplant toen docent aardrijkskunde Nanny Gijsen twee examenleerlingen begeleidde bij hun profielwerkstuk over vergroening. Vanuit haar lokaal keek zij uit op een weinig gebruikt schoolplein. Ze wees de leerlingen, Eva Venhuizen en Zahra Hohage, op de mogelijkheid hun onderzoek dicht bij huis te houden.
Eva en Zahra peilden de wensen van brugklassers en presenteerden hun ideeën én een maquette aan de school. Zo kreeg het plan al vroeg zijn eerste vorm. Daarna werkte de NSG met tuinontwerper Irma de Jager verder aan de herinrichting van het plein. Leerlingen dachten op verschillende momenten mee. Er kwamen onder meer een voetbalveldje, een klimtoestel, een moestuin en picknicktafels.
Het eindresultaat is een veelzijdige buitenruimte, met veel aandacht voor biodiversiteit, duurzaamheid, hergebruik van materialen en klimaatadaptatie. Nanny Gijsen is blij dat ze niet langer uitkijkt op een leeg plein: “Het is een levendige plek geworden. De combinatie van natuur, beweging en sociale interactie draagt bij aan het welzijn en de ontwikkeling van leerlingen.”










