Het vuurwerk gaat toch de lucht in, en wel dinsdag 21 juli vanaf 22.30 uur.
Het vuurwerk gaat toch de lucht in, en wel dinsdag 21 juli vanaf 22.30 uur. Foto: Edwin Smits

Vierdaagsefeesten: dinsdag vuurwerk aan de Waal en spektakel in de stad

Algemeen

NIJMEGEN - De Vierdaagsefeesten zijn in volle gang. Nadat Het Goede Doel, Prins S. en de Geit, Jesse Hoefnagels en Lange Frans & Baas B de stad al op zijn kop zetten, maakt Nijmegen zich op voor de rest van de week. Hoewel de lucht boven de Waal afgelopen weekend door een technisch mankement verdacht rustig bleef, geeft de organisatie alsnog groen licht: het traditionele vuurwerkspektakel vindt vanavond (dinsdag 21 juli) plaats.

Hoewel het weekend traditiegetrouw spectaculair wordt afgesloten met vuurwerk, bleef het noodgedwongen even stil boven de Waal. De organisatie moest vanwege een technisch mankement kiezen voor de veiligheid. Maar er is goed nieuws: dinsdag 21 juli om 22.30 uur gaat het vuurwerkspektakel alsnog los.

Knallende optredens op dinsdag

Niet alleen boven de Waal, maar in de hele stad barst het feestgedruis los. Op Plein 44 staan The Dirty Daddies garant voor een energieke mix van pop, rock en guilty pleasures. Jeroen van der Boom brengt de sfeer naar een kookpunt in de Molenstraat, en in Park Kronenburg zet het Nijmeegse dj-talent Eva Vrijdag de boel op stelten. Of je nu aan de Waal naar het vuurwerk kijkt of in het centrum blijft dansen: je kunt dinsdagavond gegarandeerd he-le-maal los.

Enkele andere highlights van de dinsdagavond:

Bij Stadseiland Stek zie je onder andere MEROL vanavond.

Jeroen van der Boom zingt zijn welbekende klassiekers bij de Molenstraat.

Vaste gast Gerard Joling is weer terug bij Matrixx live aan de Kade.

Jasper Taconis en Meggie vind je bij De Regenboog.

Bij De Kaaij aan de Waal vind je Terra Volta.

Bekijk de Vierdaagsefeesten-app of de website voor het volledige programma: www.vierdaagsefeesten.nl .

Samen uit, samen thuis

De organisatie roept op om goed op elkaar te letten. Zie je iemand die zich niet prettig voelt of wel wat hulp kan gebruiken? Vraag dan simpelweg even: ‘Ben je oké?’ Bij verdachte situaties of onveiligheid op straat kunnen bezoekers direct de aanwezige beveiligers, handhavers of politie aanspreken. Door vooraf ook alvast na te denken over de terugweg en hierover afspraken te maken met vrienden, zorgen we er samen voor dat de Vierdaagsefeesten voor iedereen een veilig succes worden.

Fietsen

Voor fietsers zijn er in de stad extra stallingen ingericht. Dat is niet voor niets, want de gemeente handhaaft streng. Fietsen die buiten de rekken geparkeerd staan, worden direct verwijderd en naar de Algemene Fiets Afhandel Centrale (AFAC) gebracht. Wie zijn fiets kwijt is, kan op de website van de AFAC of via iLost controleren of deze is meegenomen.

Wie wordt weggebracht, kan gebruikmaken van de speciale Kiss & Ride-zones bij het Stationsplein, de Burgemeester Hustinxstraat of de Parallelweg van de Oranjesingel tussen Arksteestraat en Keizer en Karelplein. Daarnaast zijn er ook officiële taxistandplaatsen op de Burgemeester Hustinxstraat of de Parallelweg van de Oranjesingel tussen de van Schevichavenstraat en Arksteestraat.

Afbeelding
Afbeelding