
Buurtboutique in wijkcentrum ‘t Hert
NIJMEGEN - Buurtboutique keert donderdag 26 maart terug in wijkcentrum ’t Hert aan de Thijmstraat 40 in Nijmegen. Buurtbewoners verzorgen opnieuw een gratis kledingruilavond, bedoeld om samen fast fashion tegen te gaan én de sociale verbinding in de wijk te versterken. De deuren staan open van 18.00 tot 21.00 uur.
Bezoekers kunnen schone, goede kleding meenemen en inleveren. Alle kleding is welkom, behalve ondergoed en sokken. Op de avond is alles gratis. Overgebleven kleding gaat mee naar een volgende editie of wordt geschonken aan een goed doel.
Collage maken
NIJMEGEN - Vrijdag 27 maart vindt er in het Creatief Centrum Nijmegen-Zuid een workshop collage maken plaats van 13.00 tot 15.30 uur.
Je gaat met allerlei soorten papier aan de slag zoals boeken, oude kalenders, glossy’s, maar ook pak en vloeipapier. Deelname kost 15,00 euro per persoon (inclusief materialen en consumptie). Aanmelden via info@ccnz.nl o.v.v. Workshop collage maken. Meer info: www.ccnz.nl.
Optreden
Maarten Bogaers
NIJMEGEN - ‘Podium voor de Stad’ keert zondag 29 maart terug in Concertgebouw De Vereeniging. Eén van de deelnemers is Maarten Bogaers. In 2019 verscheen zijn bundel ‘Ongehoorde liedjes’. Sindsdien is hij ermee op pad en speelt zijn nummers solo met gitaar. Bogaers staat 29 maart tussen 15.50 en 16.15 uur in de Keizer Karel Foyer.
Beleef Sjon en Sjakkelien in 3D
NIJMEGEN - Sjon en Sjakkelien (Miel Verstappen en Debby Marijnissen) slaan een nieuwe weg in: ze maken een musical! Op vrijdag 27 en zaterdag 28 maart is deze voor het eerst te zien en mee te maken in de Steigerzaal van de Lindenberg in Nijmegen. Aanvang 20.30 uur. Kaarten (15 euro) via www.delindenberg.com.
Samen met hun broer Sjaak als muzikale begeleiding zetten ze de eerste stappen op de musicaltoonladder, recht voor je neus. Of ze een plekje veroveren in het overvolle musicallandschap? Dat bepaal jij. Want zoals altijd bij Sjon en Sjakkelien, speelt het publiek een hoofdrol. Alles gebeurt in 3D. Beleef een hilarische avond met dit komische duo.
Open repetitie
de Stefaantjes
NIJMEGEN - Jeugdorkest de Stefaantjes houdt zaterdag 28 maart bij SSgN aan de IJsbeerstraat 12 in Nijmegen van 09.00 tot 11.00 uur een open repetitie. Dé kans om te komen luisteren, de sfeer te proeven en wie weet al een stukje mee te doen.
Ben jij tussen de 6 en 18 jaar en wil je muziek leren maken? Of kun je al een blaas- of slagwerkinstrument bespelen? Je bent welkom! Ouders, broers of zussen mogen ook mee. Graag wel aanmelden via secretaris@destefaantjes.nl. Ben je een late beslisser? Gewoon binnenlopen mag die ochtend ook!
Passieconcert
Koor Surplus
NIJMEGEN - Koor Surplus zingt zondag 29 maart een Passieconcert in de Antonius van Paduakerk in Nijmegen. Centraal in het programma staat de ‘Mis in D’ van A. Dvoràk, waarin zangers van het Nijmeegs Studentenkoor Alphons Diepenbrock (NSKAD) de solistische partijen zingen. Aanvang 14.30 uur.
Het wondermooie ‘Wie der Hirsch schreit’ van F. Menselssohn Bartholdy (Psalm 42) klinkt vóór de pauze. In dit stuk zingt Emma van de Dool de sopraan-solo’s. Beide koren staan o.l.v Leenke de Lege, Jan Pieter Lanooy verzorgt de begeleiding op orgel. Kaartverkoop via www.koorsurplus.nl. Kaarten zijn ook verkrijgbaar op de dag van het concert in de kerk.
Pynarello &
Joost Oomen
NIJMEGEN - In De Vereeniging in Nijmegen gaat vrijdag 27 maart de voorstelling Pynarello & Joost Oomen in première. Een voorstelling over een denkbeeldig gesprek met een euthanasiepatiënt. In een intieme setting brengen zij een programma waarin hedendaagse literatuur en klassieke muziek elkaar ontmoeten en versterken. Aanvang 20.15 uur.
Na afloop is er een nagesprek met Joost Oomen en een plaatselijke ervaringsdeskundig i.s.m. Carend. Samen met het publiek verkennen zij de thema’s uit de voorstelling. Een open gesprek over een onderwerp dat iedereen raakt.
Kleintje Oversteek
UBBERGEN - Als opwarmer voor Festival de Oversteek in september vindt op zondagmiddag 22 maart in De Refter in Ubbergen Kleintje Oversteek plaats. In intieme setting in het voormalig klooster treden jazzvirtuoos Fee Aaij en dichters Dawood Sulaiman en Suus Duk op. Aanvang 15.30 uur Meer info en tickets: derefter.nl.
Makers Markt
NIJMEGEN - Er is zondag 29 maart van 14.00 tot 17.00 uur een Makers Markt in de wijk Hees. In het smalle deel van het Kerkpad laten 30 deelnemers hun creatieve talenten zien. Denk aan een variatie aan tassen, keramiek, mozaïek, schilderkunst, vintage fietsen, naai- en haakwerk en meer.