Afbeelding

Nijmegen op het doek: Meijhorst

Diederik Grootjans maakt elke week een 'plein air 'schilderij in een van de vele wijken van Nijmegen. Deze week: Meijhorst.

Met mijn rug naar de parkeerplaats van gezondheidscentrum De Schakel heb ik een mooi zicht op twee van de drie schuin geplaatste flats bij de entree van de wijk Meijhorst.

Ik zie een aantal groene bomen tegen een achtergrond van een oranje vlak en een ritmisch patroon van grijze appartementen. De basis van het schilderij wordt bepaald door de horizontale banen groen van de struiken en het gras op de voorgrond. De bovenkant wordt afgeschermd door de hangende donker bruine bladeren van de boom waardoor er extra diepte ontstaat. Kijk, zo gaat dat in het hoofd van een schilder, in Meijhorst. En oja, ik stond náást de parkeerplek van de arts.