Deelnemers aan het Taalcafé in Wijkatelier Lindenholt.
Deelnemers aan het Taalcafé in Wijkatelier Lindenholt. Foto: Marcel Krijgsman

Taalcafés en Taalhuizen weer open in de bibliotheek

Algemeen

Nijmegen - Sinds 1 september zijn alle Taalcafés in Nijmegen weer open. Vanaf 15 september starten ook weer de Taalhuizen in Bibliotheek De Mariënburg en Bibliotheek Zwanenveld.

In een Taalcafé zijn mensen die de Nederlandse taal willen leren welkom om te oefenen met spreken. De toegang is gratis. Vrijwilligers helpen met oefenen. Iedere week staat er een ander thema op het programma. Aanmelden is niet nodig. Wel kunnen er vanwege de coronamaatregelen minder mensen meedoen met de Taalcafés. De bibliotheek vraagt bezoekers dan ook om op tijd te komen om zeker te zijn van een plek. Er zijn wekelijks Taalcafés in Bibliotheek De Mariënburg, Hatert, Zwanenveld, Wijkatelier Lindenholt, wijkcentrum De Schakel (Grootstal) en in Bibliotheek Lent-De Ster. Vanaf dinsdag 27 oktober opent ook een Taalcafé in Bibliotheek Muntweg. Kijk op www.obgz.nl/taalvaardig voor alle data en tijden.

Erdogan Kaya is projectcoördinator volwasseneneducatie bij de Bibliotheek Gelderland Zuid. Hij legt uit dat het leren van de Nederlandse taal veel oefening vergt: “Er zijn veel goede cursussen Nederlands, op allerlei niveaus. Maar het gaat altijd om een paar uur per week en dat is voor velen niet genoeg om de taal goed onder de knie te krijgen. In het Taalcafé kunnen mensen extra oefenen met spreken, vragen stellen aan de vrijwilligers en andere mensen ontmoeten. De combinatie van formeel en informeel leren is bij het aanleren van een nieuwe taal superbelangrijk.”

Taalhuis

Elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur is er een vrijwilliger aanwezig in het Taalhuis in Bibliotheek De Mariënburg. In Bibliotheek Zwanenveld is dat elke donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De vrijwilliger legt uit welke mogelijkheden er zijn om de Nederlandse taal te oefenen. Er staan computers waarop bezoekers een Nederlandse taalcursus kunnen volgen. Ook staat er een kast met boeken in eenvoudige taal. In het Taalhuis kun je je ook aanmelden voor een leesgroep of cursus van de bibliotheek.

De Bibliotheek Gelderland Zuid wil dat iedereen mee kan doen in de maatschappij. Daarom richt de bibliotheek zich expliciet op mensen die extra steun kunnen gebruiken in onze geletterde maatschappij. Meer weten? Kijk op www.obgz.nl/taalvaardig.