Coaches van School’s cool samen met hun leerlingen bij de Nijmeegse Escapeboot.
Coaches van School’s cool samen met hun leerlingen bij de Nijmeegse Escapeboot. Foto: Karin Peusens

Leerlingen en coaches School’s cool op pad

Algemeen

Nijmegen - Na maanden van begeleiding op afstand zijn de vrijwillige coaches van School’s cool afgelopen woensdag weer op pad gegaan met hun leerlingen. De duo’s konden kosteloos naar de Escapeboot en museum Orientalis, dankzij een extra bijdrage van het Crisisfonds Kwetsbaar Thuis en stichting Kinderpostzegels.

Normaal gesproken komt de coach van School’s cool wekelijks een uur bij de leerling thuis. Maar de afgelopen maanden hebben de ruim honderd leerlingen en coaches flink moeten improviseren met videogesprekken. Programmamanager Carolien Joosten (in zwartwitte jurk op foto) is daar erg trots op. “Tijdens de coronacrisis hebben onze coaches er alles aan gedaan om ervoor te zorgen dat onze jongeren gemotiveerd en goed bij bleven met school. Door het geld van Crisisfonds Kwetsbaar Thuis en stichting Kinderpostzegels kunnen zij weer even samen, op veilige afstand, iets leuks doen.”

Ook Oktawia (op foto 3e van rechts) en coach Annemarie (op foto 4e van rechts) zijn blij dat ze er op uit kunnen. Normaal gesproken zijn de brugklasleerling van het Mondial College en haar coach vooral bezig met schoolse zaken. “Annemarie helpt me als ik iets moeilijk vind op school, zoals huiswerk, maar we praten ook over van alles. Dat is fijn.” Op haar beurt is Annemarie weer blij met het contact met Oktawia. “Ik heb haar in een jaar tijd zien ontwikkelen van een kind tot een jongedame die goed voor zichzelf opkomt. Het is heel mooi om dit proces mee te begeleiden.”

De coaches van School’s cool Nijmegen, Wijchen en Lingewaard ondersteunen leerlingen die wat extra hulp kunnen gebruiken bij de overgang naar de middelbare school. Deze jongeren hebben hierdoor meer kans op een succesvolle start in hun schoolcarrière. Naast deze groep voor 12+ is er sinds enkele jaren ook begeleiding voor de groep 14+.

Leerlingen worden aangemeld bij School’s cool door hun school of door de ouders zelf. Na een zorgvuldige intake worden zij gekoppeld aan een vrijwillige coach. Om te zorgen voor optimale begeleiding bij sociale en studievaardigheden en huiswerk krijgen de coaches een korte cursus en intervisie tijdens het traject.

De aanpak van School’s cool is al bijna vijftien jaar succesvol in Nijmegen. Jaarlijks zijn in Nijmegen en regio circa 140 koppels actief. Landelijk wordt het concept School’s cool in bijna dertig gemeenten uitgevoerd. Voor komend schooljaar zoekt de organisatie in Nijmegen, Wijchen en Lingewaard nog circa 30 extra vrijwilligers.

https://www.schoolscoolnijmegen.nl/