Natuurwandeling Mookerheide

Algemeen

Mook - Landschapsbeheer Groesbeek houdt zondag 23 september een publieksexcursie over de Mookerheide. De deelnemers lopen een uitgezette route en krijgen op bepaalde posten uitleg van een natuurgids. Er kan gestart worden tussen 13.00 en 14.00 uur en de wandeling duurt zo’n twee uur. Start- én eindpunt is de P-plaats van Natuurmonumenten aan de Hendrik van Nassaulaan in Mook (te bereiken via de Bracamonteweg en dan rechts de onverharde Papenbergseweg inrijden en de borden P-plaats volgen).

De wandelaars lopen afwisselend over de heide en door een stuk bos op de stuwwal. Door het relatief warme micro-klimaat is de heide een belangrijk leefgebied voor reptielen zoals zandhagedis en gladde slang, maar ook voor veel insecten als de zandbijen, kevers, mieren en spinnen.

Verder is er aandacht voor de grote en kleine grazers voor wie dit gebied hun thuis is, zoals de schapen en de Schotse hooglanders, én wordt een aantal bekende en minder bekende bosbomen besproken. Denk aan stevige schoenen.

Meer informatie: Peter Pouwels tel. 024-3974266.