Algemene Ledenvergadering Huurdersvereniging Accio

Algemeen Kort nieuws

NIJMEGEN -  De Algemene Ledenvergadering van huurdersvereniging Accio heeft plaats op zaterdag 21 mei. De bijeenkomst is in het Oud Burgeren Gasthuis (OBG) aan de  Prof. Cornelissenstraat2 in Nijmegen van 13.30 tot 16.00 uur. De bijeenkomst is toegankelijk voor leden van Accio.

Tijdens de vergadering geeft het bestuur een toelichting op de activiteiten van de vereniging in 2021. Daarnaast legt zij verantwoording af over het financiële reilen en zeilen. Bovendien wordt er op hoofdlijnen vooruit gekeken naar de plannen voor de toekomst. Ook wordt er tijdens deze bijeenkomst een nieuwe kandidaat voor het bestuur voorgedragen. Na afloop van het formele gedeelte is er een kennismaking met Margje Lubbers, lid van de Raad van bestuur van Talis. Na afloop is er gelegenheid tot informeel contact met leden van het bestuur van Accio en medewerkers van Talis.

Dialoog Accio en huurders Talis

De algemene ledenvergadering is een belangrijk onderdeel in de permanente dialoog tussen Accio en de huurders van Talis. Naast een terugblik is de bijeenkomst ook uitdrukkelijk bedoeld om het gesprek met de leden te voeren over hun woonwensen en om hun ideeën te inventariseren. Deze informatie gebruikt Accio op haar beurt in het overleg met Talis.

Dialoog Accio en Talis

De volkshuisvesting staat de komende jaren voor grote uitdagingen en investeringen. De bouw en het onderhoud van voldoende en betaalbare woningen voor mensen die op de particuliere markt niet terecht kunnen, is de belangrijkste opgave voor woningcorporaties . Daarbij is sprake van een grote diversiteit aan doelgroepen. Alleenstaanden, gezinnen, senioren en mensen met een migratieachtergrond hebben allemaal hun eigen woonwensen, aldus Accio.

“Bovendien zien we een aantal maatschappelijke ontwikkelingen die van invloed zijn op de keuzes die Talis moet maken. U kunt hierbij onder andere denken aan de noodzaak voor senioren en mensen met een beperking om langer zelfstandig te blijven wonen. Ook de verduurzaming van de woningvoorraad en de energietransitie zijn belangrijke speerpunten voor Talis en Accio. Om bij dit alles zo goed mogelijk aan te sluiten bij de wensen en behoeften van huurders, is een permanente dialoog tussen Talis en haar huurders noodzakelijk. Accio is hierbij de gesprekspartner namens alle huurders van Talis.”

Huurdersvereniging Accio behartigt de belangen van de huurders van woningcorporatie Talis in zowel Wijchen als Nijmegen. De vereniging overlegt met Talis en gemeenten over het beleid en andere organisatiebrede onderwerpen. Zij verwoordt de belangen en wensen van de huurders en bespreekt deze met Talis. Voorbeelden van onderwerpen waarover gesproken wordt zijn: de jaarlijkse huuraanpassing, de prestatieafspraken met de gemeenten en duurzaamheid. Accio is in 2012 gestart als huurdersplatform van Talis en is sinds 2016 een formele vereniging. Voor het jaarverslag en informatie over Accio kunt u terecht op: www.hv-accio.nl.