‘Week zonder speen’

Algemeen Kort nieuws

NIJMEGEN/LENT - Dit jaar is er voor het eerst een landelijke ‘Week zonder Speen’ en wel van 21 september tot en met 5 oktober. Tijdens die week zorgen onder andere H2 tandartsen aan de Hatertseveldweg, Volmondig Logopedie locatie Lent en het consultatiebureau in Lent voor extra aandacht voor stoppen met de fopspeen.

Het gezamenlijke doel is om duizend kinderen te helpen bij het stoppen met hun speen. Stoppen met de speen heeft belangrijke voordelen voor de mondmotoriek en het gebit.

“Stoppen met de speen is een belangrijke mijlpaal voor een peuter én de ouders”, zegt initiatiefnemer en logopedist Treurniet. “De aap Silas uit het boek ‘Silas slaapt zonder speen’ is een soort mascotte geworden voor de peuters. Tijdens de ‘Week zonder Speen’ maken we stoppen makkelijker door het sámen te doen.”

Peuters kunnen maandag 5 oktober tussen 09.30 en 10.30 uur hun speen komen ophangen aan de slinger van Silas bij Volmondig Logopedie aan Frankrijkstraat 141 in Lent. In ruil daarvoor krijgen zij een goodiebag mee naar huis.

Meer informatie: www.weekzonderspeen.nl.