Foto: Sven Nijhof
Foto: Sven Nijhof

Nieuwe editie Omloop der Zevenheuvelen

Sport

Berg en Dal - Wielerevenement De Omloop der Zevenheuvelen beleeft zondag 7 juli 2019 de derde editie. Het programma biedt wederom plaats voor elk type wielrenner: van beginnende toerfietser, tot fanatieke wedstrijdrenner. Er is ruimte voor toerroutes voor recreatieve fietsers tijdens ‘FAKRO’s Mooiste’ (over 40, 75, 100 of 125 kilometer) als ook spannende wedstrijden op een afgesloten parcours over de heuvels van Berg en Dal. De wedstrijd maakt onderdeel uit van de landelijke KNWU Clubcompetitie.

De organisatie hoopt 7 juli gebruik te kunnen maken van een nieuw parcours. “Toen eind augustus de Boels Ladies Tour, een profkoers voor dames, in Nijmegen neerstreek, zijn wij gevraagd het parcours uit te tekenen. We hebben toen ons ideale rondje ingeleverd dat we tijdens onze eigen koers ook graag zouden zien. De Ladies Tour was de perfecte testcase”, aldus Joost van Wijngaarden, voorzitter van de organisatie achter de Omloop der Zevenheuvelen. Na wereldtoppers als Annemiek van Vleuten en Anna van der Breggen kunnen wellicht ook deelnemers aan De Omloop zich stukbijten op de Van Randwijckweg en Oude Holleweg. “Als alles goed gaat, ja”, voegt Van Wijngaarden toe, “Om dit parcours te kunnen gebruiken, is de inzet van de landelijke politie-eenheid vereist. De aanvraagpapieren zijn ingediend, normaal gesproken zouden we groen licht moeten krijgen. We houden dus nog even een slag om de arm met de publicatie van ons definitieve parcours.”

De organisatie heeft na de editie van vorig jaar weer grondige evaluaties uitgevoerd. “Zoals we gewend zijn gaan we weer omleidingsborden rondom het parcours plaatsen om de grootste verkeershinder te voorkomen. We willen een evenement organiseren waarbij plezier voor de deelnemer en hinder voor de omgeving in een gezonde balans met elkaar staan. Alleen op die manier kunnen we dit nog jaren blijven doen.”