
Sinterklaas in Nijmegen
AlgemeenNijmegen - De lage waterstand van de Waal bij Nijmegen zorgt voor problemen voor de scheepvaart. Ook de stoomboot van Sinterklaas moest elders aanmeren maar de kapitein van de Pannenkoekenboot en de Nijmeegse brandweer zorgden er voor dat Sinterklaas en de Pieten zaterdag toch veilig aan de Nijmeegse wal konden komen. De Verkenningspieten waren al een dag eerder in Nijmegen voor de voorbereidingen.
Bezoekers van centrum Nijmegen kunnen tot en met zondag 2 december iedere woensdag, zaterdag of zondag tussen 13.00 en 17.00 uur een bezoek brengen aan de Sint en zijn Pieten. ‘Het Huis van Sinterklaas’ in de Mariënburgkapel wordt woensdag 21 november om 13.00 uur geopend door burgemeester Bruls. Tijdens de openingstijden van ‘Het Huis’ zijn er tal van (gratis) activiteiten.
Een voormalige winkelunit in de Marikenstraat wordt ingericht als De Silent Pietendisco, de kinderen gaan op zoek naar chocolade letters bij de Pieten letter-zoek-actie in de Hertogstraat en kunnen hun kleurplaat inkleuren op het Pieten Kleurterras bij ‘t Hoogstraatje. Voor alle opdrachten verdienen kinderen een stempel in hun pietenboekje. Na afloop kunnen bezoekers het diploma laten ondertekenen door de Sint in ‘Het Huis van Sinterklaas’.
De pietenboekjes zijn tijdens de intocht op zaterdag 17 november uitgedeeld, liggen in een aantal winkels in Nijmegen en in de Mariënburgkapel. De boekjes zijn tijdens openingstijden ook af te halen bij ‘Het Huis van Sinterklaas’ en tijdens de verschillende activiteiten.
Voor meer informatie zie: www.hethuisvansinterklaas.nl of www.facebook.com/hethuisvansinterklaas.
(Foto’s Eric van Haalen)



















































