Plaatsing nieuwe laadpaal
AlgemeenNijmegen - De Nijmeegse wethouder Harriët Tiemens heeft zondag 16 september de Nijmeegse Europese Mobiliteitsweek afgetrapt met de opening van een nieuwe Gelderse laadpaal. De laadpaal is het resultaat van een nieuwe laadpalenovereenkomst voor 4500 nieuwe laadpunten in Gelderland.
“Elektrisch rijden krijgt in de provincie Gelderland een impuls met de aanleg van 4500 nieuwe laadpunten. Voor Nijmegen is de verwachting dat er in 2020 misschien wel 280 laadpalen nodig zijn. Op dit moment wordt er flink geïnvesteerd in extra laadpalen. In Nijmegen staan momenteel 65 laadpalen”, aldus de gemeente. De gemeente Nijmegen laat laadpalen plaatsen op aanvraag uit de stad. “Niet alleen bewoners met een E-auto maar ook forenzen kunnen een aanvraag doen. Een mooie uitdaging voor E-rijdend Nijmegen om de stad te voorzien van voldoende laadpalen.”
Het plaatsen van de eerste laadpaal betekende ook het startschot voor een elektrische deelauto challenge waarbij deelnemers één week gaan proeven aan zowel het elektrisch rijden als het gebruik van een deelauto. “Een mooi voorbeeld van toekomstige en duurzame mobiliteit. Zo’n 40 bewoners van woongemeenschap het Eikpunt hebben zich hiervoor opgegeven. Een deel van die bewoners zal een week lang proberen de eigen auto te laten staan en gebruik te maken van fiets, openbaar vervoer én de elektrische deelauto.”
“Ook wordt er nog een zogeheten heatmap autodelen gepresenteerd waarop je kunt zien heeft welke straten en buurten in Nijmegen het meest kansrijk zijn om deelautosystemen te realiseren. Deze analyse is gemaakt op basis van openbaar beschikbare kenmerken van de buurt en biedt een mooie aanleiding om met bewoners in gesprek te gaan over autodelen.”







