Huurders bekijken een te koop staande woning van een Nijmeegse woningcorporatie.
Huurders bekijken een te koop staande woning van een Nijmeegse woningcorporatie.

Koopvoorrang voor huurders Nijmeegse woningcorporaties

Algemeen

NIJMEGEN - Goed nieuws voor alle huurders van een sociale huurwoning in de regio Nijmegen die een stap willen maken naar een koopwoning. Hiervoor hebben de Nijmeegse corporaties Portaal, SSH&, Talis en Woonwaarts de handen ineen geslagen. Woningen die zij willen verkopen bieden ze aan op Funda. Maar eerst krijgen huurders van een sociale huurwoning de kans om deze woning te kopen. En het maakt daarbij niet uit bij welke van de vier corporaties ze nu huren.

In de advertentie op Funda staat vermeld of huurders voorrang hebben. Hebben zij interesse in één van de aangeboden koopwoningen? Dan melden ze zich binnen 5 werkdagen na publicatie. Geïnteresseerde huurders krijgen dan als eerste de kans om de woning te bezichtigen en eventueel te kopen. Daarna gaat de woning pas ‘de vrije markt’ op. De belangrijkste voorwaarde van de voorrang: de huurder laat een zelfstandige of onzelfstandige sociale huurwoning leeg achter.

‘Mooie kans’

Bij Woonwaarts hebben ze al enkele jaren positieve ervaringen opgedaan met Koopvoorrang. Zo kocht in 2021 een huurder van Portaal een vrijgekomen eengezinswoning bij Woonwaarts via Koopvoorrang: “Dit was voor mij de enige mogelijkheid om een woning te kopen. Een starterswoning met voorrang kunnen kopen is een mooie kans en ik ben er nog iedere dag blij mee.” 

De eengezinswoning in Zwanenveld (Dukenburg) die hij achterliet, werd direct weer verhuurd aan een andere huurder van Portaal, die in een portieketage flat woonde in Heseveld. Deze woning werd betrokken door een starter op de huurmarkt.

Ook Talis werkte al met Koopvoorrang. Met het verschil dat alleen haar huurders van een sociale huurwoning voorrang hadden op het kopen van een woning van Talis. Vorig jaar hebben zo 28 huurders van deze corporatie een woning gekocht van Talis en zijn hierdoor 28 woningen weer verhuurd.

Doorstroom 

De corporaties hebben veel vertrouwen in Koopvoorrang. Met koopvoorrang geven zij hun huurders meer kans om een woning te kunnen kopen. En omdat de huurder een sociale huurwoning achterlaat, geeft dit weer kansen aan anderen om door te stromen naar deze huurwoning: “Zo bevorderen we de doorstroming en beschikbaarheid van sociale huurwoningen in ons werkgebied en bieden we meer kansen voor veel woningzoekenden.”

Huurders die interesse hebben in het kopen van een corporatiewoning, moeten zich aanmelden bij alle vier de corporaties. Zo blijven ze op de hoogte van het vrijkomende aanbod.

Aanmelden bij Portaal  www.portaal.nl/ik-zoek-een-woning/koopwoning/aanbod-in-uw-mail

Aanmelden bij Woonwaarts www.woonwaarts.nl/aanbod-in-je-mail-koopwoning 

Aanmelden bij Talis https://www.talis.nl/ik-ben-op-zoek/interesse-koopwoning/ 

Aanmelden bij SSH& https://www.sshn.nl/ik-zoek-een-kamer/koopvoorrang-nijmegen