
Orgelconcert in teken van Maria Hemelvaart
AlgemeenNIJMEGEN - Dinsdag 15 augustus is organist Gerben Budding te beluisteren op het König-orgel in de Nijmeegse Stevenskerk. Dit achtste concert in de Concertzomer van de Nijmeegse Orgelkring staat in het teken van het feest van Maria Hemelvaart. Aanvang 20:30 uur.
In veel Europese landen is Maria-Tenhemelopneming een nationale feestdag. In Nederland is dit hoogfeest van de Katholieke Kerk verschoven naar de zondag erna. Gerben Budding viert het wel op de officiële feestdag, omdat Maria een grote inspiratiebron is voor componisten. Marcel Dupré componeerde de Vêpres du commun des fêtes de la Sainte Vierge, Johann Sebastian Bach heeft een grote fuga geschreven op de melodie van het Magnificat, de lofzang van Maria. Dezelfde melodie keert terug in een van de Schüblerchoräle. Budding besluit met Max Regers koraalfantasie Straf’ mich nicht in deinem Zorn.
Gerben Budding is hoofdorganist van de Sint-Janskerk in Gouda en stadsorganist aldaar. Als vesperorganist is hij verbonden aan de Utrechtse Domkerk. Hij studeerde Orgel en Improvisatie aan het Utrechtse conservatorium, en sloot beide studies summa cum laude af. Gerben won prijzen op diverse internationale orgelconcoursen en maakte verschillende cd’s. Als concertorganist is hij internationaal actief.
Tickets kosten € 15,00 en zijn alleen verkrijgbaar via www.nijmeegseorgelkring.nl.









