Het eindresultaat in 2022: verl kale kopjes en een mooi eindbedrag.
Het eindresultaat in 2022: verl kale kopjes en een mooi eindbedrag. Foto:

Actie ‘Kaal voor Kanker’ voor vijfde maal op Mondial College

Algemeen

NIJMEGEN - Op het Mondial College (locatie Leuvensbroek) in Nijmegen heeft woensdag 28 mei van 18.30 tot 21.00 uur de actie ‘Kaal voor Kanker’ plaats. Het betreft de vijfde editie. De teller overstijgt nu al de opbrengst van de laatste editie in 2022 (52.000 euro).   

“Na vier edities geld te hebben ingezameld voor Stichting Kinderen Kankervrij (KIKA), hebben we ons dit schooljaar verdiept in de jongvolwassenen met kanker (de AYA’s; Adolescenten en Young Adults). Zij krijgen naast de diagnose kanker te maken met nog veel meer uitdagingen in het leven: Ben ik een leuke partner? Krijg ik wel een baan? Kan ik een huis kopen of huren? Hoe spontaan kan ik mee naar de kroeg met vrienden? Kan ik kinderen krijgen?”, aldus Quirijn van den Berk, coördinator ‘Kaal voor Kanker’.  

“Omdat ze in het Nederlands Kanker Instituut Antoni van Leeuwenhoek in Amsterdam veel aandacht hebben voor AYA’s, zijn we ons dit jaar hard gaan maken voor vooruitstrevend onderzoek dat daar voor die doelgroep gedaan wordt. Zo weten we niet alleen dat onze opbrengst voor honderd procent zinvol besteed wordt, maar is het ons ook al gelukt om met eersteklassers op bezoek te gaan in het ziekenhuis.” 

College Tour

“En eerder hebben onderzoekers uit Amsterdam én van het Radboud UMC in Nijmegen – samen met jongvolwassen patiënten – een aangrijpende College Tour verzorgd voor onze leerlingen uit de 5e en 6e klas. De actie heeft dus een veel bredere betekenis voor de school dan alleen het ophalen van veel geld. En dat past precies bij het uitgangspunt van de school, om leerlingen zich betekenisvol te laten ontwikkelen.” 

Deelacties

Er worden allerlei deelacties op touw gezet. Zo hebben meer dan honderd leerlingen de Stevensloop gesponsord gelopen, meer dan vierhonderd leerlingen zetten hun beste beentje voor tijdens de kerstactie en er ontstaan wekelijks individuele initiatieven. “Met inmiddels weer zo’n 110 kanjers die letterlijk een haaroffer brengen zijn we klaar voor de slotmanifestatie van ‘Kaal voor Kanker’ op woensdag 28 mei.”

“Op die dag staat weer een indrukwekkende rij kappers paraat en leggen camera’s de emoties en hartverwarmende momenten vast. Een avond die echt een beetje onder je huid kruipt, op een positieve manier dan. Omdat we honderden bezoekers verwachten, wordt buiten op het plein een festivalachtige omgeving ingericht met stands en activiteiten. Zo is er een unieke belevenisbaan om te ervaren hoe het is om kanker te hebben.”  

Verder is er live muziek van leerlingen en personeel, een cocktailbar en er wordt gezorgd voor een warm hapje. Binnen laat het haarcentrum van het Radboud UMC zien hoe van de gedoneerde vlechten haarwerken gemaakt worden voor patiënten. 

“De leerlingen die hun haar eraf laten scheren, verdienen in mijn ogen alle waardering en respect die er is. Het in beeld brengen van de actie en het uitzenden van die beelden draagt daar zeer aan bij, los nog van het inspirerende gevoel dat zich door een korte uitzending als een sneeuwbal zou kunnen uitrollen.” Het bekendmaken van de eindopbrengst wordt rond 20.45 uur verwacht.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding