Afbeelding
Foto:

Tentoonstelling kunstwedstrijd ‘Roken, vapen en stoppen’

Algemeen

NIJMEGEN - Wethouder Cilia Daemen heeft onlangs officieel de tentoonstelling geopend van de kunstwedstrijd ‘Roken, vapen en stoppen’ in het Radboudumc. De wethouder reikte de prijzen uit aan de aanwezige winnaars. De eerste prijs (200 euro) ging naar Raphael Attari uit Boven-Leeuwen voor zijn gedicht ‘As van verloren tijd’. Hierin vertelt hij over zijn gevoelens en zorgen over zijn rokende vader. 

De tentoonstelling is tot en met half juni 2025 te bezichtigen in de centrale hal van het Radboudumc. Daarna verplaatst de tentoonstelling naar andere gemeenten in Gelderland-Zuid. De andere ingezonden kunstwerken zijn ook te zien in een digitale tentoonstelling. Zie voor de digitale tentoonstelling, locaties en tijden ggdgz.nl/kunstwedstrijd.

Kunstwedstrijd

Van januari tot en met maart 2025 konden alle inwoners van Gelderland-Zuid hun kunstwerk insturen. Dit konden tekeningen, schilderijen, video’s, gedichten, verhalen of collages zijn. Het doel van de wedstrijd was om mensen te laten praten en nadenken over roken en vapen. De jury bestond uit Maikel Verkoelen (Studiomik), Aisyah Suhaendi en Skyler Lalieu (Kunstbende Gelderland) en Marieke Helmus (Pharos). Zij hadden de moeilijke taak om 11 winnaars te kiezen uit alle mooie en verschillende ingezonden kunstwerken. De namen van de alle winnaars staan op ggdgz.nl/kunstwedstrijd.

Rookvrije Omgeving

Met deze kunstwedstrijd hopen GGD Gelderland-Zuid, gemeente Nijmegen en Pharos het gesprek over (stoppen met) roken en vapen te stimuleren onder alle inwoners. “Uiteindelijk streven we naar een Rookvrij Gelderland-Zuid. Hiermee beschermen we kinderen en jongeren tegen meeroken en de verleiding om zelf te gaan roken. Mensen die door deze kunstwedstrijd willen stoppen met roken vinden informatie over gratis hulp (in de buurt) op www.ikstopnu.nl of nijmegenrookvrij.nl.”