
Faces to Graves: ‘Zij stierven ver van huis voor onze vrijheid’
AlgemeenGROESBEEK - Vrijwilligers van stichting Faces to Graves zijn dinsdag 5 mei van 10.00 tot 16.00 uur aanwezig op de Canadese Oorlogsbegraafplaats in Groesbeek. Zij geven informatie over de stichting en kunnen u helpen bij het vinden van een soldatengraf of hun levensverhaal.
De ruim 2600 witte grafstenen op de Canadese Oorlogsbegraafplaats Groesbeek geven een indruk van de massaliteit van het oorlogsgeweld van WO2. Maar wie zijn de mannen die hun leven gaven voor de bevrijding van ons land?
Met een digitaal monument brengt de stichting de individuele verhalen van vooral jonge mannen die ver van huis voor onze vrijheid stierven tot leven. “Zij hebben nooit de kans gehad om een huis te bouwen, een gezin te stichten of carrière te maken. Als er niemand is om hen te herdenken, is het dus aan ons om hun herinnering levend te houden en ze letterlijk een gezicht te geven.”
Meer info: www.facestograves.nl









