Een foto gemaakt tijdens de vorige Architectuurprijs bustour. Foto: Rosalie Thomassen
Een foto gemaakt tijdens de vorige Architectuurprijs bustour. Foto: Rosalie Thomassen Foto: Rosalie Thomassen

Stemmen op de beste architectuur van Nijmegen

Toerisme

De tien genomineerden voor de Architectuurprijs Nijmegen 2017 zijn geselecteerd door de vakjury. Vanaf 1 januari tot en met 28 januari kan het publiek stemmen via de website van het Architectuurcentrum Nijmegen.

Nijmegen - Architecten konden projecten die in 2016 en 2017 gerealiseerd zijn binnen de gemeentegrenzen van Nijmegen voordragen voor deze zesde editie. Dit leverde vijfentwintig kandidaten op.

Belangstellenden kunnen sinds dinsdag alle projecten ook bewonderen in Bibliotheek De Mariënburg. Daarnaast verzorgt het Architectuurcentrum Nijmegen op zondag 7 januari een bustour waarbij alle genomineerde projecten bezocht worden. Op maandagavond 29 januari is de prijsuitreiking tijdens het debat ‘De stad van de toekomst’ in LUX Nijmegen.

De vakjury bezoekt deze maand de genomineerde projecten en benoemt de uiteindelijke winnaar. De vakjury bestaat uit Joost Vos (architect Benthem Crouwel Architects en winnaar van de Architectuurprijs Nijmegen 2015), Sylvie Deenen (directeur bestuurder bij Idealis), Peter van Assche (directeur bureau SLA) en onafhankelijk voorzitter Fred Schoorl (directeur Branchevereniging Nederlandse Architectenbureaus, BNA). Ook zal de vakjury een winnaar selecteren voor de Duurzaamheidsprijs.

Stemmen via: architectuurcentrumnijmegen.nl