Wethouder Noël Vergunst opent de 'Bibliotheek op school' voor de kleuters van Het Kleurrijk. (Foto Marcel Krijgsman)
Wethouder Noël Vergunst opent de 'Bibliotheek op school' voor de kleuters van Het Kleurrijk. (Foto Marcel Krijgsman) Foto: Marcel Krijgsman

‘Bibliotheek op school’ voor peuters Het Kleurrijk

Algemeen

Nijmegen - De Nijmeegse wethouder Noël Vergunst heeft woensdag 4 september op basisschool Het Kleurrijk een ‘Bibliotheek op school’ voor peuters geopend. De wethouder van cultuur onthulde een kast met nieuwe peuterboeken. De bibliotheek en de school willen kinderen zo jong mogelijk in aanraking laten komen met verhalen en boeken.

Brede school Het Kleurrijk in het Willemskwartier had al een ‘Bibliotheek op school’ voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Nu is hier een speciale peutercollectie bijgekomen. Een medewerker van de bibliotheek las de peuters eerst voor uit het boek ‘Sst, de tijger slaapt’. Daarna liepen de kleintjes via een spannende speurtocht naar hun nieuwe bieb.

Samen met de directeur van Het Kleurrijk, Annejan Kroneman, en de ‘tijger’ opende wethouder Vergunst de bibliotheek voor peuters. “Ik ben blij dat nu ook de peuters van Het Kleurrijk de beschikking hebben over een eigen collectie boeken. Want voorlezen draagt bij aan een goede taalontwikkeling. Ook kunnen kinderen zich via verhalen leren verplaatsen in andere mensen en werelden”, aldus Vergunst.

Medewerkers van de bibliotheek legden aan de aanwezige ouders het belang van voorlezen uit. Kinderen die al op jonge leeftijd worden voorgelezen, lezen later meer en beter. Het samen lezen van (prenten)boeken vergroot de woordenschat en prikkelt de fantasie. Bovendien is voorlezen een fijn relaxmoment samen met je kind.

Na de opening deelde de wethouder speciale voorleestassen uit aan de ouders. Zodat er niet alleen op de peutergroep, maar ook thuis na hartenlust kan worden voorgelezen.