VVD Nijmegen: Snel maatregelen bij ‘Spoor tot Stier’

Algemeen Kort nieuws

NIJMEGEN - De verkeersdrukte op het traject Spoor tot Stier (onder de spoortunnel, de Tweede Oude Heselaan en de Molenweg/Paul Krugerstraat) is, mede door de versmalling van de Graafseweg, sterk toegenomen. Door de drukte is de verkeersveiligheid nog verder verslechterd. De Nijmeegse VVD roept het college van burgemeester en wethouders op om snel over te gaan tot handhaving en afschrikkende maatregelen om toekomstige zware (dodelijke) ongelukken te voorkomen. VVD Nijmegen dient daarom tijdens de besluitronde van 28 september een motie in, samen met GewoonNijmegen.Nu en de PvdA. 

Via het burgerinitiatief ‘Veilig van Spoor tot Stier’ hebben bewoners dit probleem aangekaart. “Er wordt onderzoek gedaan om in kaart te brengen hoe de verkeersveiligheid kan worden verbeterd. De Nijmeegse VVD juicht dit soort initiatieven van harte toe, en hun zorgen zijn niet meer dan terecht. Er is sprake van onoverzichtelijke oversteekplaatsen, gevaarlijke kruispunten en smalle wegen met direct aangrenzende parkeerplaatsen.”

Sanne Buursink-de Graaf: “Het traject nodigt uit tot hard rijden, en vooral om nergens af te remmen. De uitkomsten van het onderzoek worden pas in 2023, of zelfs in 2024 pas verwacht.” Dit is wat de Nijmeegse VVD betreft veel te laat. “De afgelopen maanden hebben we helaas kunnen zien hoe gevaarlijk dit traject is, met als recent dieptepunt een ernstig ongeluk in de nacht van 15 september 2022. Hierbij is een fietser met hoge snelheid van achteren geschept door een auto. We moeten nu echt gaan ingrijpen, of we hebben straks een dodelijk slachtoffer te betreuren.”

“Helaas laat de handhaving te wensen over. Er zijn waarschuwingsborden geplaatst, maar deze hebben geen afschrikkende werking zonder handhaving. Het aantal verkeerscontroles op het traject loopt achter op de afgelopen jaren. Daarom roepen we het college op om in actie te komen.” 

Buursink-de Graaf: “We zetten in op het plaatsen van een (tijdelijke) flitspaal en het intensiveren van de verkeerscontroles. Ook willen we dat het college in overleg met bewoners gaat kijken welke tijdelijke snelheidsremmende maatregelen snel kunnen worden ingevoerd in afwachting van het onderzoek. Zo houden we dit traject veilig.”