Presentatie ‘het allene Meisje’
Algemeen Kort nieuwsNIJMEGEN - Hendriek Mulder uit Nijmegen presenteert donderdag 28 september ‘het allene Meisje’, een unieke graphic novel over het moeizaam repareren van emotionele schade. De presentatie is bij Dekker v.d. Vegt aan de Marikenstraat 29 in Nijmegen en begint om 19.00 uur. Gratis entree, wel graag aanmelden via 024-3020130 of info@dekkervdvegt.nl.
Mulder putte uit haar eigen ervaring om een moeilijk onderwerp bespreekbaar te maken én om te laten zien dat zorgvuldig repareren ook gelukkig kan maken. ‘het allene Meisje’ is een uniek en persoonlijk verhaal, maar herkenbaar voor iedereen die als kind of puber is opgegroeid in een gezin waar gevoelens ontkend of weggewuifd werden. Een graphic novel over (uitgestelde) rouw. Aangrijpend en mooi tegelijkertijd.
‘het allene Meisje’ gaat over een gezin waar iedereen om een groot, onuitgesproken verdriet heenloopt. Waar gezwegen en weggekeken wordt. En een meisje dat stilletjes in dat grote zwijgen opgroeit, denkend dat dit is zoals het gaat in het leven. Tot ze erachter komt hoeveel er kapot is gegaan in die stilte - zijzelf bijvoorbeeld - en besluit dat het anders moet.
Dit verhaal is voor mensen die jong dierbaren verloren en daar stil en teruggetrokken van zijn geworden. Veel pubers worden opstandig, zetten zich af en vechten voor zichzelf. Maar er zijn ook kinderen en pubers die maar niet ontdekken wie ze zijn. En die het maar niet goed lukt om te gaan leven. En dit verhaal is natuurlijk ook voor degenen die naast mensen met verlies leven. Om iets beter te begrijpen.
Hendriek Mulder ontwerpt huisstijlen, websites, campagnes, magazines en boeken. Dat deed zij bij verschillende bureaus en ze was een aantal jaar mede-eigenaar van een communicatiebureau in Nijmegen. Nu vult zij ontwerpwerk aan met illustreren.







