Presentatie nieuw boek van Eva Jeune

Algemeen Kort nieuws

NIJMEGEN - Eva Jeune uit Nijmegen schrijft al haar hele leven lang gedichten. Ze heeft al regelmatig op diverse gelegenheden en poëziebijeenkomsten door heel Nederland gedichten voorgedragen. Nu verschijnt van haar hand de nieuwe gedichtenbundel ‘Eclips’. Het boek wordt gepresenteerd op zaterdag 9 maart in Boekhandel Roelants in Nijmegen. Aanvang 17.00 uur.

Het is een dichtbundel tussen donker en licht, waarbij lichtvoetigheid wordt afgewisseld door zwaartekracht. De bundel bevat tevens stadsgedichten over Eva’s woonplaats Nijmegen. De stadsgedichten beschrijven Nijmegen aan de Waal met plekken die beeldend en herkenbaar zijn. Ze schenkt aandacht aan de details in natuur- en stadlandschappen, waardoor de lezer meer waardering zal krijgen voor de diversiteit en rijkheid van deze plekken. 

Eva Jeune groeide op in Almelo en studeerde af aan de PABO in Hengelo. Tegenwoordig woont ze in Nijmegen waar ze debuteerde met haar gedichten in het tijdschrift Poëziepuntgl. Ze heeft enkele jaren redactiewerk gedaan voor Schreef, het tijdschrift van Taalpodium. Ze doet vrijwilligerswerk in de bibliotheek op het Poëziecentrum Nederland (PcN). Naast poëzie zingt ze in een kamerkoor en speelt blokfluit in diverse ensembles.