Onderzoek naar perceptie van wadi’s in Nijmegen

Algemeen Kort nieuws

 NIJMEGEN - Rick Schuiteman, student Ruimtelijke Planning aan de Wageningen Universiteit, doet onderzoek naar de percepties van wadi’s in stedelijk gebied. Ook in Nijmegen. Dit in het kader van de afronding van zijn Master Ruimtelijke Planning. 

“Naast dat wadi’s een functie hebben om regenwater op te vangen en af te voeren, kunnen ze ook een waardevolle bijdrage hebben als groenvoorziening waar mensen vaak mee in contact komen. Ik onderzoek de invloed van verschillende soorten wadi’s (qua vegetatiedichtheid) en aanwezigheid van faciliteiten (zoals paden en bankjes) op hoe mooi mensen het landschap vinden en bijdrage aan mentale gezondheid.”

“Voor mijn onderzoek verzamel ik data middels een online foto-enquête en walk-along interviews. Hiervoor heb ik uiteraard zoveel mogelijk reacties nodig van inwoners van de gemeente Nijmegen om tot betrouwbare resultaten en conclusies te komen. Het idee voor de walk-along interviews is om een route van ongeveer 1 kilometer te lopen die langs drie verschillende wadi’s gaat. Om een idee te geven van de locatie: de route begint op de Giorgio Vasaristraat en eindigt op de Kuifjestraat (Nijmegen-Noord).” 

Hoe kunt u helpen? Vul een enquête in via https://forms.gle/qvwJwmpWdivq4CQd8 en/of doe mee aan een wandel-interview in Nijmegen Noord. Geïnteresseerd? Stuur een mail naar dhschuiteman@hotmail.com of laat je gegevens achter in de enquête.