
Sint Maartenskliniek zoekt mensen na een beroerte voor balansonderzoek
AlgemeenNIJMEGEN - Na een beroerte hebben veel mensen problemen met lopen en hun balans. Dit kan ervoor zorgen dat ze vaker vallen en zichzelf verwonden, soms zelfs met botbreuken als gevolg. Een landelijk team onderzoekt daarom het effect van training op de balans na een beroerte.
De Sint Maartenskliniek werkt hieraan mee en zoekt deelnemers. Heeft u meer dan 6 maanden geleden een beroerte in de grote hersenen gehad en wilt u een balansspel uitproberen? Meldt u zich dan nu aan!
Thuis trainen met een spel
“Balanstraining leert mensen hoe ze een val kunnen voorkomen. Bijvoorbeeld door een goede stap te maken om de balans te herstellen. Het kan ook helpen de angst voor een val te verminderen. Zo helpt de balanstraining om het valrisico te verkleinen. Er zijn al goede balansprogramma’s, maar daarvoor moeten mensen naar een revalidatiecentrum komen. Dat kan erg inspannend zijn”, aldus het onderzoeksteam.
Het Radboudumc en de Universiteit Twente ontwikkelen daarom een spel waarmee mensen na een beroerte thuis hun balans kunnen trainen.
“Het doel is om minder vaak te vallen. In het spel zie je iemand die uit balans raakt. De speler wordt gevraagd zich in te beelden zelf de balans te verliezen en te reageren met een goede opvangstap. Op deze manier kun je thuis oefenen om je balans te bewaren en een val te voorkomen tijdens bijvoorbeeld het struikelen of uitglijden.”
Meedoen aan het onderzoek
Het spel is nu klaar om getest te worden. De Sint Maartenskliniek zoekt daarvoor mensen die meer dan 6 maanden geleden een CVA in de grote hersenen hebben gehad. Wilt u meedoen? Dan krijgt u voor een periode van 5 weken een spel mee naar huis om daar de balans te trainen.
U komt drie keer naar de Sint Maartenskliniek voor een balansmeting. Tijdens de meting staat u op een speciale loopband waarmee de balansverstoringen worden gegeven. U wordt tijdens de balansmetingen altijd gezekerd met een veiligheidstuigje om écht vallen te voorkomen. Uw reis- en parkeerkosten worden vergoed.
Ervaring van meneer Sanders
Meneer Sanders deed afgelopen zomer mee aan dit balansonderzoek. “Ik hoefde niet lang na te denken. Ik wilde graag iets betekenen voor anderen en zelf kijken waar ik nog vooruitgang kon boeken. Want iedere stap vooruit is belangrijk.”
“Thuistraining is ideaal, omdat je het kunt doen wanneer je wilt. Voor mij was reizen naar een oefenlocatie geen probleem, maar ik kan me voorstellen dat dit voor andere patiënten wel zo is. Dan lost thuistraining dit op”, aldus meneer Sanders. Lees meer over de ervaring op klimmendaal.nl/ervaringsverhalen.
Vragen en aanmelden
Deelname aan het onderzoek is vrijwillig. Heeft u interesse of wilt u meer informatie ontvangen? Neem dan contact op met de Sint Maartenskliniek, door te mailen naar lec@maartenskliniek.nl.











