Pianiste Iris Hond brengt muzikaal dagboek tot leven

Algemeen Kort nieuws

NIJMEGEN - Pianiste Iris Hond is gestart met haar meest persoonlijke concerttour ‘Dust Awakened by Dawn’, genoemd naar haar recent uitgebrachte album. De voorstelling is op zondag 15 december in Stadsschouwburg Nijmegen. ‘Dust Awakened by Dawn’ is voor Iris de onthulling van haar diepste emoties, zonder filters of maskers. Het is letterlijk een kijkje in haar dagboek: in muziek, woord en beeld.

Voor Iris is het vertalen van haar eerste ochtendemoties naar muziek een belangrijk onderdeel van haar leven. “Ik wil die puurste emotie vangen, die nog niet is aangeraakt door een mailtje of door iets wat er op een dag is gebeurd”, vertelt Iris. “Stukken en ideeën schrijf ik letterlijk op mijn vleugel die ik heb geschilderd met schoolbordverf. Dit creatieve proces brengt me echt in contact met mezelf”.

Muzikale verhalen

Iris vertelt muzikale verhalen op haar nieuwe album. Aan het nummer ‘Nearby’ heeft ze de meest bijzondere herinnering. Dit schreef ze toen een van haar beste vrienden op sterven lag. “Ik ben op het strand gaan zitten met een deken om me heen, de golven tellend, alle emoties toelatend. Op een gegeven moment voelde ik een soort rust, alsof ik door heel dicht bij mezelf te komen ook heel dicht bij hem was. Dat gevoel, die ervaring, heb ik omgezet in het nummer Nearby.”

Energie en steun

‘Dust Awakened by Dawn’ combineert elementen van Sartre, Einaudi en Chopin. De stijl is eenvoudig, meditatief en zonder overbodige franje. Het is een eerbetoon aan de kracht van muziek in tijden van persoonlijke uitdaging. “Ik hoop dat mijn muziek anderen inspireert, steun of energie biedt, vooral als het leven even tegenzit. Als mijn werk op deze manier iemand kan helpen, beschouw ik deze concerttour als een groot succes.”

‘Dust Awakened by Dawn’ is zondag 15 december om 16.00 uur te zien en horen in Stadsschouwburg Nijmegen.