Afbeelding
Foto:
Column van de burgemeester

Oasis in het Goffertpark?

Algemeen

Vorige week brachten de media nieuws dat voor mij wel een persoonlijk hoogtepuntje was: de Britse rockband Oasis komt in 2025 met nieuwe concerten. Ik ben zelf al heel lang liefhebber van hun muziek: stevige gitaren, maar wel melodieus, en goede teksten. 

Oasis was immens populair in de jaren 90 in Groot-Brittannië en Ierland, maar ging in 2009 met ruzie uit elkaar en dat leek toen nooit meer goed te komen. Toevallig zei ik bij de opening van ons poppodium Doornroosje in 2014 nog zoiets dat als Oasis weer bij elkaar zou komen, ze hier prima terecht zouden kunnen. Maar ik was vergeten dat ik in 2016 tegen de Telegraaf heb gezegd, dat ik zelf de Vierdaagse zou gaan lopen als Oasis weer zou gaan optreden… Beide leken toen onwaarschijnlijk. 

En om alle geruchten de kop in te drukken: dat is het laatste nog steeds! Tijdens de Vierdaagse heb ik andere taken, en met mijn geopereerde knie en conditie zou de voorbereiding veel (vrije) tijd kosten. Ik begroet de wandelaars onder u volgend jaar dus gewoon weer op de Via Gladiola, om u feliciteren met uw prestatie!

Terug naar Oasis: Doornroosje zou inmiddels veel te klein voor ze zijn. Ze vullen na al die jaren nog moeiteloos gigantische stadions en parken in Groot-Brittannië en Ierland voor hun concerten in 2025. Ik heb zelf ook kaartjes voor mijn gezin weten te bemachtigen en kijk er nu al naar uit. 

Feit is dat wij hier in Nijmegen ook een prachtig park in de aanbieding hebben voor openluchtconcerten. Sinds 1987 was onze stad gastheer voor meer dan 60 rock- en popconcerten georganiseerd door MOJO, met de allergrootste namen op het podium: de Rolling Stones, Bruce Springsteen, Tina Turner, Rammstein en vele anderen. 

Dat is niet alleen leuk voor de muziekliefhebbers, het levert ook veel op. Het draagt bij aan ons imago als bruisende, aantrekkelijke stad om in te wonen. En de concerten trekken vele bezoekers die ook geld uitgeven aan overnachtingen, horeca en winkels in Nijmegen en regio. We hebben eerder onderzocht dat dat per concert wel om een miljoen euro gaat. 

Het vraagt natuurlijk wel wat van omwonenden qua drukte en geluid. En van de gemeente aan organisatiewerk. Bijvoorbeeld het onderhoud van het terrein en zaken als bereikbaarheid en parkeren, zeker in de toekomst wanneer de omgeving van het park verder bebouwd wordt met de Winkelsteeg. Maar we zijn hartstikke trots op ‘onze’ concerten. 

Het zou de kers op de taart van mijn burgemeesterschap zijn als ik Oasis hier ooit mocht verwelkomen! MOJO heeft mij verzekerd dat ze hun best doen als Oasis ooit besluit ook naar Europa te komen.